Baş Ağrısına Ne İyi Gelir? (Anında Çözümler)

By Sağlıklı Yaşam

Migren ya da tansiyon, sebebi ne olursa olsun baş ağrısının ilaç kullanmadan önce deneyebileceğiniz birçok doğal tedavisi var. Baş ağrısına ne iyi gelir diye anında çözüm arayanlar için hazırladığımız bu yazımızdaki tavsiyelerimiz işe yaramaktadır.

Aniden ortaya çıktığını gördüğünüzde her şeyi geride bırakıp eve kaçmayı istersiniz. İş yerinden izin alamazsanız, okulda önemli dersleriniz varsa veya çok önemli bir randevuya gidecekseniz baş ağrısını problem olmaktan çıkarmanız gerekecektir.

Yüksek derecede rahatsızlık veren baş ağrısından kurtulmanız için aspirin, ibuprofen, parasetamol içerikli ilaçları sık sık kullanmak böbreklerinizden midenize kadar farklı problemlere yol açabilir. Bunların yerine baş ağrısına doğal çözümleri denemelisiniz.

“Çok fazla ilacın gerçekte daha sık baş ağrısına neden olduğu ve hastayı diğer tedavilere karşı dirençli hale getirdiği araştırmalar neticesinde ortaya konmuştur.”

Eczaneye gitmeden önce evde yapabileceğiniz şeyleri denemelisiniz. Haftada bir veya daha fazla baş ağrısı yaşıyorsanız doktora görünmeniz gerekir.

Uyku düzeninizi gözden geçirin

Aslında burada belirtmek istediğimiz sadece uyku değil. Uyku ile birlikte yemek, egzersiz, içki ve stres dikkat etmeniz gereken ana faktörlerdir. Migrende genetik olarak aktarım olduğu söyleniyor. Bu da bize doğuştan hiperaktif veya aşırı hassas bir beyin geldiği anlamına geliyor. Çok fazla uyumak veya az uyumak migreni tetikleyebilir.

Her gün düzenli yemek yiyin

Düzenli kahvaltı yapmıyorsanız şimdi tam sırası. Uyandıktan sonra yatana kadar düzenli şekilde yemek yiyin. Günde 3 öğün yemek yiyemiyorsanız ara öğünlerde badem, fındık, kuru özüm gibi sağlıklı atıştırmalıklar deneyin.

Stresi kontrol altında tutun

Kas gevşetme egzersizlerini öğrenin. Stresinizi kontrol altında tutmak için gün içinde gevşeme egzersizlerini düzenli olarak deneyin.

Biraz kahve için

Kafein tüketimi baş ağrınız için sıkı bir ağrı kesici olabilir. Ancak abartmadan devam etmelisiniz. Günlük 150 gr kafein idealdir.

Karanlık bir oda bulun

Migren parlak ışıkta azar. Işık ve gürültü migrene çok zarar verir. Gözlerinizi kapatmak için karanlık bir oda seçebilirsiniz. Migreniniz için oldukça iyi gelecektir.

Yorum yapın