Bitcoin Nedir? Değeri Ne Kadar?

By Ne Nedir?
Bitcoin bir şifreleme para birimidir, bir elektronik para biçimidir. Aracılara ihtiyaç duymadan eşler arası bitcoin blockchain ağı üzerinden kullanıcıdan kullanıcıya gönderilebilecek merkezi bir banka veya tek bir yönetici olmayan merkezi olmayan bir dijital para birimidir.

Bitcoin’in ne olduğunu, nasıl alabileceğinizi ve size nasıl yardımcı olabileceğini bilmek istiyorsanız, teknik ayrıntılara girmeden bu kılavuz tam size göre.

Bitcoin 2008 yılında bankaların müşterilerinin verilerini kötüye kullanımı olayları sonrası ortaya çıkan elektronik para birimidir. Bitcoin öncüleri , satıcıyı sorumlu kılmak, aracıyı ortadan kaldırmak, faiz ücretlerini iptal etmek ve işlemleri şeffaf hale getirmek, yolsuzlukları kesmek ve ücretleri düşürmek istedi . Fonunuzu kontrol edebileceğiniz ve neler olduğunu bilebileceğiniz merkezi olmayan bir sistem kurdular.

Bitcoin’i Anlamak – Bitcoin derinliği nedir?

16 farklı sembolle şifrelenmiş uzun bir güvenlik kodu satırı olan alıcıyı imzanıza yönlendirdiğiniz Bitcoin’i (veya BTC) de kullanabilirsiniz. Kripto para biriminizi almak için alıcı kodu kendi akıllı telefonuyla çözer. Mal ve hizmet almanıza veya satmanıza izin veren bir dijital bilgi alışverişidir. İşlem, Skype’a benzer bir eşler arası bilgisayar ağında veya bir dosya paylaşım sistemi olan BitTorrent’te çalışarak güvenliğini ve güvenini kazanır.

Bitcoin İşlem özellikleri

  • Onay işleminden sonra BTC’yi geri almanız Amerika Başkanı gelse dahi mümkün değildir. Para gönderirseniz gönderirsiniz. Paranızı bir dolandırıcıya gönderirseniz ya da bir bilgisayar korsanı bilgisayarınızdan çaldıysa, kimse size yardım edemez. Güvenlik ağı yoktur.
  • Hiçbir işlem veya hesap gerçek dünya kimliğine bağlı değildir. Yaklaşık 30 karakterden oluşan rastgele görünen zincirler olan adreslerden Bitcoin alırsınız. İşlem akışını analiz etmek genellikle mümkün olmakla birlikte, kullanıcıların gerçek dünya kimliğini bu adreslerle bağlamak şart değildir.
  • İşlem neredeyse anında ağda gerçekleştirilir ve birkaç dakika içinde onaylanır. Global bir bilgisayar ağında olduklarından fiziksel konumunuzla tamamen ilgisizdirler. Bitcoin’i komşuma ya da dünyanın diğer tarafındaki birine göndermen önemli değildir. Aynı hızda gider.
  • Bitcoin fonları bir genel anahtar şifreleme sisteminde kilitlenir . Yalnızca özel anahtarın sahibi şifreli para birimi gönderebilir. Güçlü şifreleme ve büyük sayıların büyüsü bu düzeni kırmayı imkansız hale getirir.
  • Kimseden kripto para birimi kullanmasını istemenize gerek yok. Sadece herkesin ücretsiz olarak indirebileceği bir yazılım. Kurduktan sonra Bitcoin veya diğer kripto para birimleri alabilir ve gönderebilirsiniz.

Yorum yapın