Burun Estetiği Hakkında Kesinlikle Bilinmesi Gerekenler

By Sağlıklı Yaşam

Burun Estetiği Hakkında Kesinlikle Bilinmesi Gerekenler

Ülkemizde oluşturulan bir incelemeye göre her sene aşağı yukarı olarak 50 bine yakın estetik operasyonları yapılıyor ve bunların da büyük çoklığını burun estetiği ameliyatları oluşturuyor. Genellikle kadınlar kendilerinde rahatsız oldukları mekanları (burun, meme, dudak, çene gibi…) estetik cerrahları aracılığı ile istedikleri şekle getirmeyi amaçlarlar.

 

Ve her sene burun estetiği daha çok gençler arasında giderek artış göstermektedir. Elbette ki herkes istediği estetik manzarae kavuşmak amacıyla bıçak altına yatma arzusunda özgürdür. Fakat burun estetiğinde ilgi edilmesi gereken bir grup mühim ayrıntılar da vardır. Örneğin;

Burun estetiği

Burun estetiği ameliyatı olmadan evvelce ameliyatı yapacak olan cerrahı eğitim, deneyim kısaca yaptığı işlerle alakalı yeteri düzeyde tetkik gerçekleştirme gerekir. Aksi takdirde burunda daha estetik bir manzara kazanayım derken aksine hayal kırıklığına uğrayarak depresyona girmek de kaçınılmaz oluyor ne yazık ki.

Burun estetiği ameliyatı tahmin edildiğinin aksine gayet meşakkatli ve çok çok ilgi gerektiren bir işlemdir. Bu işi Türkiye’de yapan çok sayıda doktor bulunmaktadır. Fakat her estetik cerrah iyi bir cerrah olmayacağı gibi her hastanenin ideal gördüğü fiyat aralığı da aynı olmayabiliyor. Siz siz olun, burun estetiğini ucuza getireceğim diye deneyimsinden yeteri kadar emin olmadığınız fakat bu işi ucuza mal edeceğinizi bildiren her doktora yaptırmayın. Aksi durumda daha sonra yine yine burun estetiği operasyonu geçirmek mecburiyetinde kalabilirsiniz.

En iyi Burun Estetiği

Burun estetiği yapmış olduracaksanız, çok belirgin bir halde kendini belli edecek düzeyde bir ameliyat istemeyin. Hafif kaldırma yada revizyon işlemleri ile gerçekte estetiksiz bir imaj çizmenizdir mühim olan. Örneğin, bu tarz bir ameliyat ardından insanların sizi gördüğünde “ aa sende bu gün ayrı bir güzellik var, tatil sana yaramış, yeteri kadar dinlendin galiba” şeklindeki söylemleri ile karşılaşıyorsanız burun estetiği operasyonunuz başarı ile sonuçlanmıştır demektir.

Ayrıca unutmamalısınız ki, güzellik estetikle değil doğallığı yakalamakla mümkündür.  Estetik ardından haddinden çok küçülmüş burunlar her ne kadar bir devre tercih edilse de bundan sonra bugünümüzde pek de talep edilen bir model değildir zaten.

Yorum yapın