Cildi Güzelleştiren Bitkisel; Çay Ağacı

By Sağlıklı Yaşam

Cildi Güzelleştiren Bitkisel; Çay Ağacı

 

Çay Ağacı Yağı Nedir?

Hint Defnesi bitkisinin yapraklarının damıtılmasıyla elde edilen çay ağacı yağı, faydalarla dolu içeriği yardımıyla fazlası hastalığı engellemesi ve bilhassa de cilt bakımı yönünden faydalı bir bitkisel yağ olmasıyla son senelerde popülarite kazanmıştır. Cildi yenileme özelliği ile fazlası insanın cilt bakım rutinlerinde yer almaya başlayan çay ağacı yağı cilt yenileyici yağlar arasında tesirini en süratli gösterenlerdendir. Sivilce oluşumunu engel olan ve meydana gelen sivilcelerin de iyileşme sürecini hızlandıran bu yağı kullanmak amacıyla cildinizin alerjik açıdan ne kadar titiz bulunduğuna bakmalı ve ardından da kullanmanız uygunsa orijinal çay ağacı yağı bulmalısınız.

Çay Ağacı Yağının Faydaları

 

Sivilceleri azaltma özelliği ile bölümünde gerektiğince çok tercih edilen çay ağacı yağının değişik alanlarda çok büyük faydaları vardır.

 

Çay ağacı yağı, makyaj temizlemek amacıyla gerektiğince faydalı bir içeriktir ve yağlı içeriği yardımıyla çıkması zor makyajları temizlemekte de başarılıdır.

Çay ağacı yağı özellik olarak dezenfekte edicidir. Yani bu yağ cilt yüzeyinde leke ve toz birikimini engeller ve yağlanmayı dengeler. Sivilcelerin oluşumuna zemin gerçekleştiren en mühim faktör yağlı ve pis bir cilt bulunduğu amacıyla cilt bakım rutinlerinde çay ağacı yağı kullananlar sivilcelerden korunurlar. Sivilceler amacıyla çay ağacı yağı kullanırken ilgi edilmesi gereken mühim bir nokta; yağın sulandırılarak ya da birtakım yağlarla seyreltilerek kullanılması gerekliliğidir. Çünkü çay ağacı yağını direkt olarak kullanmak birtakım durumlarda cilde ağır gelebilir ve bu da yüzde yanıklar olmasını yanında getirir.,

Kötü kokular, insanların sosyal hayatını  etkileyecek kadar büyük tesire sahiptir. Hal bu tür olunca insanlar kötü kokularla savaşmak amacıyla fazlası tedbir almaya başlamıştır. Bu tedbirlerden birtakımları eczanelerde satılan ilaçlarken birtakımları da kozmetik ürünleridir.Çay ağacı yağı da kötü kokularla savaşan natural bir deodoranttır. Genellikle ayak kokusu üstünde olumlu tesiri olan çay ağacı yağı, doğru kullanım şekilleriyle bütün bedende hapsolmuş kötü kokunun üstesinden gelebilir.

Daha evvelce de bildirdiğimiz gibi çay ağacının ciltteki yağ oranını dengeleme özelliği vardır. Çok yağsız ciltlerde ortaya gelmesi mümkün problemlerden egzama, çay ağacı yağı kullanımıyla dengelenebilir. Egzama, cildin kuru yapısının gerilim ve alerji gibi problemler neticesinde kızarıp kabararak dışarı atmasından doğan hastalıktır. Cilt dışarıdan görünen bir organımız bulunduğu amacıyla bu hastalık sosyal hayatımızı da engelleyebilir. Çay ağacı yağı bu hastalığın üstesinden gelmek amacıyla kullanılabilecek en natural içeriklerden biridir.

Yorum yapın