Doğadan Zencefil Limon Kabuklu Çay Zayıflatır mı?

By Sağlıklı Yaşam

Uzak Asya’dan gelen bir tat olan ve ülkemizde de oldukça yaygın olarak kullanılan zencefilin faydaları saymakla bitmez. Özellikle çay olarak tüketilen ve kaynatılarak kullanılan zencefilin limon kabuğuyla yapılan karışımı birçok derde devadır. Hazırlanışı da oldukça kolay olan doğadan zencefil limon kabuklu çay zayıflatır mı diye merak edenler için size inanılmaz şeyler anlatıyoruz.

Kış aylarında vücut direncinin düşmesi, hareketsizlik ve hava şartları bağışıklık sistemimizde zaman zaman aksamaların olmasına neden olur. Bunu güçlendirmek ve direncimizi arttırmak için bol bol C vitamini alırken diğer besin kaynaklarını da ihmal etmemek gerekir. Zencefilli çay da bu sistemi güçlendiren, bizi hastalıklara karşı koruyan ve hastalığın ilk aşamasında belirtilerin görülmesini engelleyen bir içecektir.

doğadan çay
doğadan zencefil limon kabuklu çay zayıflatır mı

Limon kabuklu zencefilli çayın inanılmaz faydaları

  • Bal ile tatlandırabileceğiniz zencefil ve limon kabuklu çay bağışıklık sisteminizi güçlendirmenin yanı sıra sizi hastalıklara karşı da daha dirençli hale getirir. Zencefilin anditoksidan özelliği ile limon kabuğundaki C vitamini bir araya geldiğinde doğal bir antibiyotik olarak işlev görür ve sizi ilaç kullanmaktan, böbreklerinize zarar vermekten kurtarır. Ayrıca limonda kanser hücrelerinin yayılmasını önleyen bioflavonoid bulunduğu için bu çay inanılmaz fayda sağlar. Bu karışımı düzenli olarak tüketirseniz zencefilin kanın akışını hızlandırıcı etkisini de sağlığınıza bir katma değer olarak kullanabilirsiniz.
  • Limonlu zencefilli çayın diğer önemli özeliklerinden birisi de besinleri hazmetmenize yardımcı olmasıdır. Hazmedilemeyen besinler karın ağrısı ve bulantısı oluşturabilir. Zencefilli çay bulantıyı önleme özelliğine sahiptir. Kanser tedavilerinde ve gebelik durumlarında mide bulantılarını önlemek için gevşetici etkisiyle limon kabuklu zencefilli çay içebilirsiniz.
  • Diyabet rahatsızlığı olanlar karaciğerlerini güçlendirmek adına zencefilli limonlu çay içebilirler. Zencefilin içeriklerinden biri olan çinko vücuttaki insülin oluşumuna katkı sağlar. İnsülin vücudun kan şekerinin dengede olmasına katkı sağladığı için organizmanın bunu üretmesi son derece önemlidir.
  • Zencefilin saçlarınızı güçlendirdiğini ve cildinizi güzelleştirdiğini söylesek ne dersiniz? İşte inanılmaz faydalar derken tam da bunu kastediyoruz. Zencefilli limonlu çay saç köklerinizi güçlendirir. Antiseptik olarak vücuda sağladığı katkı ile cilt enfeksiyonu yaşamanızı önler. Yaşanılan enfeksiyonların da çabucak iyileşmesine katkı sunar. Zencefilli limonlu çay sayesinde vücudunuza giren A ve C vitaminleri saç uzamasına katkı sağlar ve cilt rahatsızlıklarının önüne geçer.
  • Zencefilli limon kabuklu çayı kaynatarak hazır hale getirdiğinizde düzenli tüketerek kan şekerinizi dengede tutacağınız için kilo vermeniz de kolaylaşır. Acıkmanız gecikir ve çok fazla yemek yeme ihtiyacı hissetmezsiniz. Vücudunuzdaki yağların yakılmasına da katkı sunacağı için kilo verme konusunda asla problem yaşamazsınız.

Doğadan zencefil limon kabuklu çay zayıflatır mı konulu yazımızın faydalı olması dileğiyle. Kullanan takipçilerimiz yorum bölümünden fikirlerini belirtebilir, diğer yorumları okuyarak faydalanabilir. Sağlıcakla kalın…

Yorum yapın