Mide Botoksu Nedir?

By Sağlıklı Yaşam

Mide Botoksu Nedir?

 

Aynaya baktığınızda ‘daha zayıf bir siz’le karşılaşmak hayatınızdaki en büyük hayallerinizden biri olabilir. Hatta bu dileğiniz tarafında bugüne dek doktorlara gitmiş, spor salonlarına yazılmış ve bir sürü diyet denemiş de olabilirsiniz. Ancak belki de hala zayıflayamamışsınızdır. Merak etmeyin yeryüzünde sizinle aynı halde çok şahıs var. Öncelik ile zayıflamak amacıyla her yolu denemeye gönüllü olup da iş programya geldiği zaman zorlanan ilk şahıs olmadığınızı bilin. Ardından da tıp dünyasının sizinle aynı haldeki bireylerin daha mutlu ve sıhhatli olması amacıyla durmadan yeni yöntemler ilerlettiğinin farkına varın.

Tıp dünyasının zayıflama bölümünde ilerlettiği yöntemlerden mide botoksunun popülaritesi her geride bıraktığımız gün artmaktadır.

Midenin belirli bölgelerine toksin uygulanmasıyla midenin kasılma adedinin düşmesini sağlayarak iştahı dengelemeyi amaçlayan zayıflama tekniğine mide botoksu denir. Dünyada son 10-15 senedir hayvanlar üstünde denenen bu tekniğin insanları zayıflatmak amacıyla tercih edilmesi gerektiğince yeni bir olaydır. Yöntem çok yeni bulunduğu amacıyla şimdilik tecrübe edinin bireylerin adedi çok çok değildir. Ancak herkes operasyonun ne kadar işe yaradığını merak etmektedir.

 

Mide Botoksu Nasıl Uygulanır?

Mide botoksu prosedürü, gastroskopi ardından mide botoksuna ideal bulunduğuna karar verdiği mideye Botilinum toksinin yani botoksun enjekte edilmesiyle tamamlanan gerektiğince kolay bir operasyondur. Sadece damar yolu açılması prosedürün yapılması amacıyla yeterlidir. Bu damar yolundan verdiği sakinleştiricilerle uyutulan hasta, operasyon esnasında hiçbir şey hissetmez. Midede gastroskopide bir problem çıkmazsa bu damar yolundan ilerletilen iğneyle midenin tespit edilen bölgesine botoks yavaş yavaş enjekte edilir ve prosedür sona erer. Yaklaşık 20 dakika süren bu prosedürü yaptırdıktan sonra hastanede kalmanız gerekmez. Hem de ertesi gün işinize gitmenizi de engellemeyen bu prosedürle sosyal hayatınıza hiç ara vermeden hayalinizdeki manzara ve sağlığınız amacıyla büyük bir ismim atabilirsiniz.

 

Mide botoksu yaptıracaksanız; operasyon günü hastaneye aç gitmelisiniz.

Mide Botoksu Faydaları

 

Yeni bir tıp programı çıktığında herkes bu programın ne kadar yararlı bulunduğunu merak etmektedir. Mide botoksunun yararları da insanlar doğrulusunda merak edilmektedir. Bu operasyonun yararı en kilo veremeyen insanın bile zayıflamasını sağlamasıdır. Çünkü yapılan botoks yardımıyla iştahı kapanan şahıs operasyonu gerçekleştiren doktorunun önerilerini de öneme alırsa kendini kilo verirken bulacaktır. Aynı zamanda bu operasyon efsunk cerrahi müdahalelerden ürken insanlarla rejim listelerine uyum sağlayamayan insanoğluın da zayıflamasını sağlamasıyla kilo veremeyenlere büyük fayda oluşturan bir program olmuştur.

Yorum yapın