Mide Bulantısına Ne İyi Gelir? (En Pratik Çözümler)

By Sağlıklı Yaşam

Çoğu insan zaman zaman mide bulantısı yaşar. Mide bulantısı kimi zaman, virüs gibi altta yatan bir hastalığın parçası olabilir, ancak genellikle kısa sürer. İnflamatuar barsak hastalığı (İBH) olan kişilerde, hastalığın diğer belirti ve semptomlarıyla birlikte bulantı oluşabilir. Bu şekildeki bulantı hayatı zorlaştırabilir, ancak bunu tedavi etmek için mide bulantısına ne iyi gelir tavsiyelerimiz arasında evde yapılabilecek bazı şeyler var.

Eğer mide bulantısı şiddetli ise veya aşırı ağrı ve ishal de varsa, bir doktora görünün, çünkü bunlar ayrıca bağırsak tıkanıklığının potansiyel belirtileridir . Crohn hastalığı olan kişilerde, özellikle karın ameliyatı geçirenler ve tedavi gerektirebilecek kişilerde tıkanmalar yaşanabilmektedir.

Mide bulantısına iyi gelen şeyler nelerdir?

  1. Kabartma Tozu: Sodyum bikarbonat olarak bilinen kabartma tozu, evde birçok gıda etkinliğinden kullanılabildiği gibi mide bulantısında da kullanılmaktadır. Mide bulantısına ne iyi gelir sorusuna ilk sırada verdiğimiz cevap olan kabartma tozunun kullanımına dikkat edilmelidir. 1/2 çay kaşığı kabartma tozunu yaklaşık 110 gr su içinde (1 bardak su) eritin ve için. Midenizde sizi rahatsız eden mide asitlerinin Ph değerini değiştiren bu mucizevi şeyi çok sık kullanmayın. Bu yöntemi kimler dikkatli kullanmalı biliyor musunuz? Sodyum diyeti yapanlar. Sodyum diyeti yapıyorsanız hekiminize mutlaka belirtin.

Yorum yapın